בית / גב וצוואר / סובלים מבלט דיסק צווארי? כך תוכלו להיפטר מהכאבים
לפרטים נוספים לחצו כאן!
קרדיט לתמונה: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

סובלים מבלט דיסק צווארי? כך תוכלו להיפטר מהכאבים

החיים המודרניים מביאים עמם לא אחת גם עומסים בדיסקים הבין חולייתיים. ישיבה ממושכת או ישיבה בתנוחה לא בריאה באופן ממושך יולידו באופן הדרגתי נזקים משמעותיים בחוליות הצוואר. מצבים של בלט דיסק צווארי נפוצים מאוד בעולם המערבי, הם מתרחשים כמעט תמיד ללא כל טראומה חיצונית.

כיצד מטפלים בבלט דיסק צווארי?

השלב הראשון מתחיל באבחון למטרת זיהוי חומרת המצב ופגיעות נוירולוגיות נלוות. האבחון מתבצע תוך בדיקה פיזית וסקירת ההיסטוריה הרפואית של המטופל.

טיפול עצמי אפשרי בשלבים מוקדמים תוך שינוי הרגלי הישיבה והיציבה. האדם מתבקש לעבור לאורח חיים אקטיבי יותר, לא עוד ישיבה ממושכת. על המטופל לבצע באופן קבוע פעילות גופנית הכוללת שחייה, הליכה, מתיחות, שיעורי יוגה או פילאטיס וכן הלאה. טיפול שמרני במצבים של בלט דיסק צווארי כולל גם טיפולי פיזיותרפיה וטיפולים במרפאות כירופרקטיקה.

טיפול לשיקום עמוד השדרה והיציבה תוך התאמה אישית של תרגילים להיקף הפגיעה ומיקומה המדויק. חשוב יהיה לשלב גם תרגילים לשיפור שיווי המשקל.

טיפולים כירורגיים מתבצעים תוך גישה ניתוחית קדמית למטרת קיבוע, טכניקת ניתוח זו כרוכה בפחות כאבים והחלמה מהירה יותר. גישת הניתוח האחורית מיועדת לטיפול בחוליות האחוריות של הצוואר.

בלט דיסק צווארי או כל פגיעה אורתופדית אחרת באזור הצוואר מביאים עמם כאבים המשבשים את אורח החיים. על אף הדחיפות בטיפול מעדיפים הרופאים להתנסות תחילה בטיפול השמרני, טיפולים ניתוחיים עולים על הפרק רק כמוצא אחרון.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן!

הוספת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

טיפול אפוסתרפיה לכאבי מפרקים וגב
שיטת אפוסתרפיה הוכחה כיעילה להקלה על כאבי מפרקים וגב

עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בהצלחה רבה!

התנסו בשיטת אפוסתרפיה חינם ללא התחייבות:

רוצים לדעת עוד על שיטת אפוסתרפיה?