בית / ברכיים / 5 גורמים שכיחים לשחיקת סחוסים בברך
לפרטים נוספים לחצו כאן!
שיקום והחלמה לאחר ניתוח להחלפת מפרק הברך
קרדיט לתמונה: Praisaeng / FreeDigitalPhotos.net

5 גורמים שכיחים לשחיקת סחוסים בברך

קבלו את חמשת הגורמים השכיחים ביותר לשחיקת סחוסים בברך:

1. בלאי שנוצר עם הגיל

שחיקת סחוסים בברך מופיעה לרוב בגילאים מבוגרים, הסיבה לשחיקה היא בלאי טבעי של מפרקי הברכיים לאחר שנים ארוכות של שימוש. הבלאי בסחוסים בא לידי ביטוי בכלל מפרקי הגוף, אך בשל התפקיד המיוחד של סחוסי הברק הפגיעה באזור משמעותית יותר. מקרים של שחיקת סחוסים בברך מטופלים לעתים בניתוחים מורכבים להחלפת מפרק הברך.

2. בעיות גנטיות

שחיקת הסחוסים מושפעת גם מהיבטים גנטיים, ישנם הנוטים יותר לפתח את הכאבים ולסבול מהתופעה. כמו כן, חשוב לציין כי עמידה ממושכת עשויה להביא להחמרה במצב. בעלי מקצוע המבלים זמן רב בעמידה צפויים לפתח בעיות ברכיים תוך דגש על שחיקת סחוס.

3. ספורטאים המפעילים עומס רב על הברכיים

ספורטאים המפעילים עומס רב על הברכיים תוך טכניקות אימון לא נכונות או נטולות אביזרי מגן מתאימים חושפים עצמם לסכנות מיותרות. שחיקת סחוסים בברך תרגום לנזקים משמעותיים, אם אפשר למנוע אותם כדאי לעשות כל הניתן.

4. מומים מולדים

מומים מולדים הגורמים לחלוקה לא נכונה של עומס משקל הגוף על מפרקי הברכיים יביאו גם כן שחיקה מהירה של הסחוסים. ישנם מקרים בהם עקב מומים מולדים שחיקת הסחוס מופיעה כבר בגילאים צעירים מאוד.

5. פציעות באזור הפוגעות בסחוס

פציעות באזור המשלבות פגיעה בסחוס, מחלות הפוגעות בסחוס של הברך עשויות גם כן לזרז מצבים של שחיקה. כל כאב חוזר באזור הברך דורש אבחון מתאים וטיפול מהיר למניעת החמרת הפציעה, הזנחה או דחיינות מביאות להחמרה מיותרת במצב הברך.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן!

הוספת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

טיפול אפוסתרפיה לכאבי מפרקים וגב
שיטת אפוסתרפיה הוכחה כיעילה להקלה על כאבי מפרקים וגב

עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בהצלחה רבה!

התנסו בשיטת אפוסתרפיה חינם ללא התחייבות:

רוצים לדעת עוד על שיטת אפוסתרפיה?